doradca inwestycyjny

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Prasówki

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! Polacy coraz częściej kupują przez internet. Z konkretnych za rok 2018 wynika, że liczba sklepów proponujących swoje produkty online wzrosła o 34% w czasu ostatnich 5 lat. Specjalnie na placu pojawiają się nowe metody, które pomagają dokonanie zakupów jeszcze szybciej, i dzięki najwyższym standardom zabezpieczeń transakcji zyskujemy odpoczynek i bezpieczeństwo. Dlaczego Polacy kupują przez internet?

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Oszczędność czasu

Według znanych z raportu KPMG na badanie: “Dlaczego kupimy w sklepach internetowych?” 40% odpowiedzi wskazywało na oszczędność czasu. Obecnie każdemu spośród nas chce na bliskim załatwieniu prostych spraw. Nie akceptujemy wyglądać w kolejkach. Zakupy poprzez internet dają nam uniknięcie tłumów. Nie wymagamy martwić się godzinami otwarcia sklepu ani tym, jak dojechać w oznaczone miejsce. Zamiast tego zaczynamy stronę internetową a wszystko przechodzimy na wybranie ręki. Jeśli pierwszy przeglądany przez nas sklep online nie oferuje interesującego nas produktu, szybko możemy wejść do następnego, trzeciego i czwartego. Zajmie nam to doskonale trochę czasu niż spacer po galerii handlowej. Dodatkowo cały proces zakupów z wyboru przedmiotu po realizację transakcji może zdobyć nawet parę minut, co w zakładach stacjonarnych zdarza się rzadko.
Wszystko w poszczególnym miejscu

Kolejnym powodem, który otrzymałeś wynik 27% wskazań, jest dostępność wielu artykułów w poszczególnym miejscu. Dzięki urządzeniu podpiętemu do internetu otrzymujemy więcej swobód niż w galeriach handlowych. Możemy dojść na kartkę każdego sklepu i sprawdzać asortyment w pewnym miejscu i czasie. Co Polacy kupują przez internet? Według badania PwC największym wzięciem bawi się odzież i obuwie. Na następnym miejscu znajdują się środki i pielęgnacji. Może zatem stanowić zaskoczeniem, jednak warunek jest lekki. Mowa tu o cenach, które często różnią się z tych stacjonarnych. Trzecią pozycję zajmują książki, muzyka, filmy i zabawy wideo. Dużo osób ma jeszcze ze sklepów internetowych w charakterze zamówienia mebli oraz wyposażenia domu. Warto dodać, że aż 47% badanych kwalifikuje się na zakup poprzez internet produktów spożywczych.
Możliwość porównania cen

Trzecim powodem, o którym warto dodać, jest okazję porównania cen. Taka odpowiedź uzyskała aż 54% wskazań w raporcie KPMG. Owszem, w wypadku sklepów stacjonarnych także będzie toż możliwe, tylko w takiej rzeczy musimy udać się co kilka do mało miejsc. Z serii czerpiąc z internetu, wystarczy wejść na pewną stronę, a wszystkie niezbędne reklamy będą na wybranie ręki. Gdy więc możliwe? Wszystko to dzięki porównywarkom cen. Kiedy chcemy wziąć z najciekawszej oferty pod względem cenowym, wystarczy wejść na właściwą platformę. Kolejnym ruchem będzie dobranie interesującego nas produktu czy sklepu. Następnie otrzymamy zestawienie produktów wygodnych w przeciwnych sklepach wraz z propozycją cenową, która planuje również cenę dostawy. Dzięki temu bez problemu wybierzemy najtańszą z oferty.
Atrakcyjne promocje

Atrakcyjne reklamy to nowy powód, który w klasy cena otrzymał aż 46% wskazań respondentów w raporcie KPMG. Coraz częściej zdarza się, że sprzedawcy zachęcają naszych użytkowników do użytkowania z możliwości internetowej przez liczne promocje. Dzięki nim wolno kupować produkt nawet do kilkudziesięciu procent taniej aniżeli w kolekcji stacjonarnej. Daje się również, że rabaty obejmują koszty dostawy. Inne sklepy wprowadzają promocje kup 2 za 1 i masa nowych. Bez wątpienia takie okazje częściej można napotkać w budowie niż stacjonarnie. Warto także wspomnieć, że żyją strony, które gromadzą w poszczególnym miejscu wszystkie dostępne rabaty. Dzięki temu zaoszczędzimy jeszcze sporo czasu i pieniędzy.
Dostępność innych form płatności

Warto także wspomnieć o dostępności innych form płatności. Sklepy internetowe dają swoim klientom wzięcie z najnowszych rozwiązań. Według raportu Gemius “e-Commerce w Polsce 2019” wiele pań przyjmuje się na wzięcie z bliskich przelewów za pośrednictwem takich serwisów jak: PayU, przelewy24, Dotpay. Trzy nowe miejsca posiadają bardziej standardowe rozwiązania, przykładowo płatność gotówką u kuriera, przelew tradycyjny, wysyłka za pobraniem. Odpowiednio 30 i 40% konsumentów ma z płatności BLIKIEM oraz kartą płatniczą. Coraz więcej sklepów oferuje również płatności SMS-em lub mobilne takie jak: stosowanie kodów QR. Być zapewne są one nieco popularne wśród polskich konsumentów, jednakże nie odchodzą z nowych skutecznością i energią.

Na cel dodajmy także o płatnościach z odroczonym terminie, które pomagają dokonanie zakupów oraz opłacenie ich właśnie po dobrym czasie, przykładowo 30 dniach. Ponadto sklepy internetowe umożliwiają również dokonanie zakupów na raty. Możemy użyć również z systemów oferowanych przez sklepy, kiedy również prac finansowych. Dzięki możliwości wnioskowania online o pożyczki ratalne można zarówno w niniejszy droga pozyskać potrzebne pieniądze na sprzęt RTV, AGD, elektronikę czy każdy nowy cel.

Artykuł został opracowany przez lekarzy z pozyczkowy-portal.pl.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments