Czym kierować się przy wyborze zmywarki?

Czym wypowiadać się przy wyborze zmywarki?

Prasóweczki

Czym podawać się przy wyborze zmywarki? Czas najwyższy zapomnieć o ręcznym zmywaniu naczyń, przede ludziom z pomocy na znaczne liczb traconego czasu, siły, a co istotniejsze – wody. W sztuce o siebie a o miejsce warto zainwestować w zakup zmywarki. Temat prosty, aby jednak produkt cieszył i dostarczał latami dobrze jest poświęcić trochę zainteresowania i wybrać najbardziej zasłużeni dla siebie model. Zatem, jaką zmywarkę kupić?

Zmywarka wolnostojąca lub do zabudowy?

Pierwsze kryterium to gatunek zmywarki w kontekście umeblowania naszej kuchni. Jeśli mamy zabudowane każde dania domowe lub, gdy jesteśmy w trakcie projektowania kuchni i chcemy kuchnie na kształt, to że wybór padnie na zmywarkę do zabudowy. Pięknie wtopi się ona w wystrój naszej kuchni. Jest to zwłaszcza istotne, jeśli jesteśmy właścicielami aneksu, kończącego na salon. Zabudowana zmywarka będzie idealnie ukryta wśród kuchennej zabudowy, a całość stworzy jednolitą całość z pokojem. Zmywarki przygotowane pod zabudowę, niezależnie z firmy, są kompatybilne praktycznie z wszelkim, właściwie dobranym rozmiarowo frontem do zmywarki. Połączenie frontu ze sprzętem wymaga montażu.

Zmywarki wolnostojące nie wymagają dokupienia żadnych szafek ani frontów. Są najczęściej w kolorze białym lub srebrnym (INOX) także z łatwością dobierzemy wzór pasujący do posiadanego już lub nabywanego sprzętu AGD. Oczywiście dla bardziej trudnych, którzy cenią być się niekonwencjonalnym wzornictwem odnajdą się zmywarki w kolorze czerwonym, niebieskim, żółtym, czarnym, a nawet różowym. Ich plusem jest dodatkowo to, iż nie wymagają żadnego dodatkowego montażu. Wystarczy zmywarkę kupić, podłączyć i ważna myć naczynia.

Jaki rozmiar zmywarki wybrać?

Kolejnym kryterium przy wyborze zmywarki jest jej rola. Standardowo urządzenia występują w dwóch rozmiarach: 45×80 cm oraz 60×80 cm.

Najmniejsze urządzenia dedykowane są osobom żyjącym samotnie lub rzadko planującym i karmiącym się w bloku. Zmywarka taka pomieści najczęściej do 9 kompletów naczyń.

Zmywarki o szerokości 60 cm są znacznie większe. Świetnie przydają się dla rodzin kilkuosobowych. Pomieszczą aż 14 kompletów naczyń.

Ogólnie podjęło się, iż w skład kompletu naczyń wchodzą: 1 talerz głęboki, 1 talerz płaski duży, 1 talerz deserowy, 1 filiżanka, 1 szklanka do napojów, 1 kieliszek do wina i komplet sztućców (widelec, nóż, łyżka i łyżeczka).

Ile oszczędzasz wody mające ze zmywarki?

Kiedy przeanalizujesz opublikowane w internecie badania, z łatwością zauważysz, że podczas tradycyjnego mycia naczyń tracisz dwukrotnie dużo wody niż podczas prania tych jednych naczyń w zmywarce. Ilość zaoszczędzonej wody zależy ponadto z zmywarki, jaką wybierzesz. Dlatego przed zakupem warto rozważyć natomiast tąż rzecz. Producent w specyfikacji technicznej zamieszcza daną na temat zużycia wody dla danego rodzaju. I tak w sukcesie małych zmywarek stanowi to pobór wielkości 7l, i mniej ekonomiczne wykorzystują do 10l. Niezależnie jednak, która zmywarkę wybierzesz, wciąż zyskujesz w sądzie do prania ręcznego.

Jaką klasę energetyczną zmywarki wybrać?

Kolejnym kryterium na jakie warto zwrócić uwagę przy wyborze zmywarki jest jej właściwość energetyczna. Jest to parametr określający zużycie prądu. Określa efektywność i oszczędność produktu. Wiedza taż nie tylko pozwala zaoszczędzić pieniądze, ale także działa na pomoc środowiska. Klasy energetyczne stosowane są w klasie od A+++ do G, gdzie I+++ oznacza danie o najmniejszym zużyciu energii, podczas gdy G to marka najmniej skuteczna i dobra dla użytkownika.

Podobna miara od A do G określa też klasę efektywności zmywania oraz klasę efektywności suszenia.

Nikt nie lubi hałasu!

Kupując zmywarkę dobrze jest wręczyć uwagę na stan hałasu, jaki pokazuje urządzenie. Jest to zwłaszcza ważne, gdy zmywarka robi w sąsiadującym z salonem aneksie. Najbardziej delikatne modele emitują dźwięk na etapie 40dB, ale prawd nie będą przekraczać również zmywarki wytwarzające hałas na etapie 50dB. Ciszej pracują zmywarki w zabudowie, gdyż osłonięte są dodatkową obudową.

Dodatkowe elementy

Bardziej chcący klienci mogą podczas wyboru zmywarki zwrócić uwagę na myśli nieco mniej związane z ekonomią zmywania, czy na wyposażenie wnętrza urządzenia. Dzieli się ono właściwie w niektórych modelach. Zatem przyszły użytkownik zdecydować może czy wybierze kosz na sztućce, czy raczej zwykłą szufladę, a że szufladę z matą antypoślizgową czyli który wybierze panel, wyświetlacz, etc.

Gdzie kupić zmywarkę?

Zmywarki możemy kupić w dużych sklepach sieciowych uważających się w znaczących centrach handlowych lub funkcjonujących niezależnie:

MEDIA MARKT
RTV EURO AGD
MEDIA EXPERT
NEONET

Bardzo łatwiejszą i dostępniejszą formą, nawet z pomocy na dłuższy wybór artykułu i cen, a dodatkowo na myśli transportowe, jest sprzedaż internetowa:

Zatroszcz się o siebie, zadbaj o medium oraz zostań się posiadaczem niezastąpionej zmywarki. Wybór przylega do Ciebie.

zobacz również Czym kierować się przy wyborze zmywarki?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments