Formaty reklam w YouTube

Reklama Białogard

Prasóweczki

Formaty reklam w YouTube

Możliwości reklamowe w serwisie YouTube są ogromne. Jeżeli ciężko Ci połapać się w nowych formatach reklamowych i potrzebujesz usystematyzować sobie wiedzę aby móc rozpoznać i odpowiednio sklasyfikować informacje na YouTube więc ten materiał jest dla Ciebie.

Reklama Polanów

W obecnym wpisie opisane zostały inne typy reklam w YouTube:

Reklamy Display
Reklamy Video
Reklamy Discovery
Reklamy Google Shopping

Reklamy Display

Pierwszym z omawianych typów reklamy video na YouTube jest informacja displayowa w całości banerów, które potrafią wyświetlać się poza ekranem odtwarzanego wideo oraz bezpośrednio na ekranie filmu.

 

Zobacz również Ksero Kołobrzeg

Reklamy displayowe towarzyszące wideo

Tenże tym informacji ujawnia się nad proponowanymi filmami, które znajdują się po prostej stronie. Format 300×250 oraz 300×60 wyświetla się tylko na komputerach. Bardzo interesujący format, który daje do utrzymania uwagi użytkownika YouTube podczas odwiedzania przez niego obrazu w serwisie. Przez wszystek czas bycia materiału filmowego emitowana jest reklama w prostym górnym rogu. Potrafi więc stanowić zarówno statyczna grafika, animowany baner bądź także może zachodzić w klasy tekstowej.
Nakładki reklamowe na ekranie odtwarzanego filmu

Również na komputerach dają się nakładki reklamowe na wideo. Prezentowane są formaty graficzne lub tekstowe o wymiarze 468×60 lub 728×90. Warto zwrócić uwagę, że informacji w klasy tekstowej są przeźroczyste. Gdyby nie chcemy spośród nich przyjmować, wówczas stanie nam zaprojektowanie wersji graficznych.
Reklamy Video
Pomijalne reklamy wideo

To najzwyklejszy format reklamy wideo w YouTube, który można dostrzec przed, w trakcie czyli po zakończeniu filmu. Firma tej promocji to Trueview Instream. Pominięcie możliwe jest po obejrzeniu co najmniej 5 sekund reklamy. Po upływie 5 chwile w prostym dolnym rogu ekranu wideo pojawia się przycisk „Pomiń reklamę”. Wciśnięcie go prowadzi zatrzymanie informacji i powrót do malowania filmu. Co ważne, reklama pokazywana jest zarówno na komputerach, smartfonach, tabletach. Oprócz ten klient informacje można też zobaczyć na telewizorach oraz konsolach do zabaw. W sukcesie reklamy Instream możliwa jest ponad sytuacja, w jakiej ukaże się jedna reklama po drugiej.Reklama Polanów

Niepomijalne reklamy wideo

Format i chodzi do rodziny reklam InStream. Jedyna odpowiedź jest taka, że nie można go opuścić i potrzeba obejrzeć reklamę do celu co w sukcesie dłuższych informacji zapewne stanowić ciężkie dla klienta, który podawany jest wszelkiego dnia wieloma reklamami w YouTube. W sukcesie takich formatów właściwie jest spowodować ciekawą, angażującą reklamę, która zwróci uwagę widowni na YouTube i obejrzy z zainteresowaniem taką reklamę. Reklama Polanów

Przerywnik reklamowy

Trwająca zaledwie 6 sekund reklama InStream, jakiej nie można pominąć. Pokazuje się zarówno na pecetach jak i smartfonach i tabletach. Inna firma przerywnika, którą możesz łączyć to Bumper Ad.
Sekwencja reklam video

Format reklamowy, która został wpisany w ubiegłym etapie. Umożliwia ustawienie kilku reklam video w serii w jakiej będą udostępniane użytkownikom. Dzięki temu tenże klient kampanii pozwala na „opisanie historii” o znanej klasie oraz wsparcie do jakości lub prosto do obrotu przez ten klient reklam. Reklama Polanów

Reklamy Discovery

Typ reklamy, która promuje konkretny obraz na kanale w YouTube lub tez sam kanał w tymże serwisie. Wyświetlić może się w efektach wyszukiwania YouTube bądź więcej na stronie odtwarzania obrazu w YouTube – po prostej stronie na liście proponowanych materiałów filmowych.
Reklamy Google Shopping
Karta Sponsorowana

W czystej stronie odtwarzanego ekranu wideo mogą również pojawić się produkty wynikające z Google Shopping, które zawierać mogą do określonego wideo. Po jakimś czasie belka z kartami produktów kładzie się do prostej strony, ale można ją właśnie rozwinąć, aby móc ponownie przejrzeć produkty.
Jak widzisz formatów reklamowych, z których można stosować w ramach kampanii Google Ads jest szczególnie dużo. Reklama Polanów

zobacz również Formaty reklam w YouTube

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments