Wiosenne opryski drzew owocowych

Prasóweczki

Uprawa drzew owocowych to szlachetne zajęcie – nawet jeżeli mamy tylko kilkoma drzewami najpopularniejszych odmian. Dzięki nim możemy każdego roku bawić się wielkimi w witaminy a dobrymi owocami. Postać z nich posłuży nam do zrealizowania pysznych artykułów na zimę. Wiele drzew owocowych może trwać i owocować bardzo długo. Muszą wprawdzie dobrej pielęgnacji. Potrzebne istnieje na dowód regularne zapewnianie ich przed grypami i pasożytami.

Dlaczego opryskiwanie jest niezbędne?

Opryskiwanie przydatne jest ze względu na innego typie infekcji i pasożyty które zagrażają drzewom. Choroby kierowane są przede każdym przez atakujące drzewa grzyby. W pewnych przykładach mogą żyć one sprawione także przez infekcje bakteryjne i wirusowe, jest ostatnie jednak zdecydowanie rzadsze. Stosowanie oprysków powoduje, że choroby nie mogą się pracować na drzewach owocowych, nawet jeżeli potencjalnie robiące je grzyby, bakterie, czy wirusy są ważne w danej roślinie.

Zapobiegające chorobom środki ochrony roślin należy stosować i w charakteru zabezpieczenia innych roślin, nawet gdy nie żyją one w okolicy. Zmniejsza się w ostatni rozwiązanie możliwość przenoszenia chorób przez funkcjonujące na drzewach pasożyty. Właśnie pasożyty są kolejnym powodem, dla którego opryski są konieczne. Wprowadzane w stosowni środek środki owadobójcze kupią na ubezpieczenie drzew owocowych przed szkodami, jakie mogłyby inaczej zostać wyrządzone.
Rodzaje oprysków do drzew owocowych

Wiele oprysków zwracanych na drzewa profilaktycznie zawiera substancje o szerokim spektrum działania, które zabijają wiele rodzajów grzybów, bakterii i neutralizują wirusy. Mogą liczyć również zabezpieczające rośliny środki owadobójcze. Wiele oprysków przedstawia się jednak to, kiedy zajdzie konkretna potrzeba – na roślinach zacznie kształtować się choroba. Wykorzystuje się wtedy dobrze dobranych oprysków, o składzie dobranym tak, by zlikwidować konkretny patogen.
Kiedy wykonuje się opryski?

Ze względu na będący u nas klimat, większość patogenów utrzymuje się kiedy temperatury są dodatnie. Zimy przetrwać mogą przede każdym zarodniki grzybów, które a same w sobie najczęściej nie powodują objawów choroby. Moment gdy należy zrobić pierwsze opryski to wczesna wiosna. Temperatura minimalna jaka potrzebna jest do ich działania przeznaczona jest ciągle na opakowaniu środka. Jak nie – warto zapytać sprzedawcę. Zakłada się je nim na drzewach rozwiną się liście.
Czy chemiczne opryski to indywidualne rozwiązanie?

Wiele jednostek cierpi wątpliwości dotyczące stosowania oprysków do drzew owocowych. Z jakiejś strony zapewniają one przed chorobami – z dodatkowej jednak, ich elementy mogą w roślinach pozostać dość długo, a nawet przedostać się do owoców. Warto wiedzieć nie wszystkie środki wprowadzane do oprysków są tak toż szkodliwe dla wszystkich. Wiele substancji całkowicie idzie z roślin już w niewielkim okresie po zakończeniu oprysków. Na placu to są i środki ekologiczne, często oparte na ekstraktach ziołowych, które nierzadko są całkowicie bezpieczne.

Publikacja powstała dzięki kooperacji z ogrodniczym sklepem internetowym Sklep Poradnika Ogrodniczego.

 

źródło artykułu Dlaczego opryskiwanie jest konieczne?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments