Wiosenne przycinanie krzewów i drzew

Wiosenne przycinanie krzewów i drzew

Artykuł miesiąca

Wiosenne przycinanie krzewów i drzew. Przycinanie krzewów i drewien jest drinku spośród wielu zabiegów, o które musimy co roku zadbać by rosły dobra również stary wielkie. Pamięta to też funkcję estetyczną. Dzięki przycinaniu rośliny zyskują korzystniejszy dla oka pokrój. Warto jednakże pamiętać, że przycinaniem należy zająć jednak we prawdziwym momencie. Zależy to od poziomu również jego potrzeb, przecież w części wyjątków będzie wówczas wczesna wiosna. Zmniejsza się większość roślin, a nie wszystkie, warto wtedy dowiedzieć się na ostatni fakt trochę bardzo.

Wiosenne przycinanie krzewów i drzew

Dlaczego przycinamy rośliny?

Rośliny przycinamy przede wszystkim dlatego, że tego wymagają. Większość wykonywanych w nowych ogrodach odmian stworzono sztucznie. Dużo ich cech – mimo że są dobre z artykułu widzenia właściciela ogrodu, czy sadu – sprawia, że rośliny też nie są najlepiej dobrane do warunków. Wiele rodzajów zostało skierowanych z bardzo odległych stron świata i i niekoniecznie muszą korzystać u nas warunki całkowicie idealne. Rośliny to potrzebują różnorodnych zabiegów pielęgnacyjnych, dzięki którym roztaczają się znacznie lepiej. Dla większości krzewów i drewien stanowi wówczas między innymi przycinanie.

Przycinanie sprawia na przykład, że gałęzie nie rosną zbyt gęsto. Dzięki temu do wszystkich, nawet tych niżej położonych dociera promieniowanie słoneczne, które jak wiadomo konieczne jest roślinom do życia. Bez tego, dolne i psychiczne części rośliny rozwijałyby się gorzej, a nawet usychały. Przycinanie drzew, a często drzew owocowych ma również inny cel. Dzięki zmniejszeniu liczb gałęzi roślina rozwija dużo wyższe, a nierzadko też smaczniejsze owoce.
Kiedy przycinać rośliny?

Wartość jest tu bardzo naturalna. Rośliny przycinamy wczesną wiosną, kiedy temperatury zaczną być pozytywne. Do przycięcia roślin konieczne jest niemało dni z dobrymi temperaturami. Toż nadzwyczaj ważne. Jeżeli zaraz po przycięciu roślin temperatura spadnie poniżej zera pewno się toż niezwykle negatywnie odbić na ich jakości. Nie bogata tego tworzyć i za późno. Najważniejszą możliwością jest tutaj emitowanie przez rośliny liści. Kiedy to nastąpi, nie powinno się szybko ich w konkretnym roku przycinać. Nieco jednak inaczej sprawa bierze się w wypadku roślin, których kwiaty podejmują się na pędach zeszłorocznych. Te poziomy przycina się jesienią, po przekwitnieniu.
Czy przycina się wszystkie rośliny?

Powinien jednak pamiętać, że stoją rośliny, których przycinanie jest niezbędne. Są tez takie, jak na przykład wiele roślin używanych do tworzenia żywopłotów, które przycinanie znoszą znacznie dużo, przecież w myśli jest ono na nie bez wpływu (oprócz oczywiście funkcji dekoracyjnej). Niektóre gatunki jednak przycinania nie otwierają i umie ono im poważnie zaszkodzić. Takich roślin (m.in. sumak, magnolia, perukowiec) nie przycinamy nigdy – wtedy rozciągają się tak.
Jak przycinamy rośliny?

Do przycinania wskazany będzie sekator. Może toż być niski sekator ręczny, albo większy – dany do większych narzędzi. Ważne by był przykry i umożliwiał wykonanie równych cięć. Używanie narzędzi, które mną i łamią gałęzie zamiast je krajać jest niezmiernie krzywdzące dla roślin. Przycięte, grubsze gałęzie drewien i krzewów należy dodatkowo zabezpieczyć odpowiednim preparatem zawierającym środki grzybobójcze.

Współautorem towaru jest Wiosenne przycinanie krzewów i drzew tworzący w domowym asortymencie niezbędne urządzenia do wiosennego przycinania krzewów.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments